Що Потрібно Знати Сучасному Іт Спеціалісту? :: Державний Університет Інформаційно-комунікаційних Технологій

Якщо все сказане не змусило вас передумати та відмовитися від технічного вишу, тоді перейдемо до більш конкретних кроків та дізнаємося, як стати айтішником. Айтішник – це фахівець у сфері інформаційних технологій. Створення сайтів, антивірусних програм, налаштування комп’ютерів, вебдизайн, розробка апаратного забезпечення – всі ці напрями входять у сферу його професійних інтересів. Ваш смартфон, системний блок, інтерфейс браузера або ОС – усе це продукти айті-індустрії. Основою будь-якого ІТ-спеціаліста є технічні знання. Вони включають в себе знання мов програмування, алгоритмів, структур даних, принципів роботи комп’ютерних систем, мереж, баз даних тощо.

  • Бажаєте обрати інженерно-технологічну спеціальність і успішно в ній реалізуватися?
  • Це буде зробити досить важко, якщо на ринку праці дуже мало або ж і взгагалі ніхто не шукає розробників, які працюють з обраною вами мовою програмування.
  • Аби докладніше розібратися в цьому, подивіться освітню програму певної спеціальності.
  • Навчання на факультеті Інформатика проходить як польською, так і англійською мовами.
  • Це був перший у світі дрон, що вмів їздити, літати й плавати.
  • Можете слухати англомовні подкасти та читати англомовні підручники з програмування.

Адже хороші знання цієї мови необхідні для повсякденної роботи та подальшого професійного зростання. Молодим компаніям потрібні спеціалісти, які розробляють і просувають сайти. Часто такі роботодавці шукають універсальних профі, які одночасно зможуть виконувати функції програміста, верстальника, дизайнера, системного адміністратора.

Але в  такого навчання є свої мінуси, один з яких – відсутність системності. За статистикою, світчери без технічного бекграунду часто обирають QA чи програмування на Python та JavaScript, щоб потрапити в ІТ. Мова Java, хоч і вважається відносно складною для початківця, також входить до цього списку. Причини цьому – безліч проєктів, які вже написано на Java, її популярність для розробки у великих компаніях, кількість вакансій, рівень винагороди. Розумію, може звучати доволі заскладно як для починаючого ІТшника. Але вимоги до інтернів і джунів ростуть, а відсоток початківців які більш-менш розбираються в приницпах роботи ПК меншає.

А як навчитися іншій професії з нуля, не витрачаючи 4-5 років в університеті на нову спеціальність? Якщо ідея самостійного навчання вам не до вподоби, то зверніть увагу на спеціалізовані курси. Їхня суттєва перевага – це викладачі (програмісти-практики). Вони не тільки пояснюватимуть теорію зрозумілою мовою, але й розкажуть про практичні цікаві кейси. А щоби не витрачати гроші даремно, зверніть увагу на відгуки, навчальну програму та перспективу стажування чи працевлаштування. Я звісно можу помилятись і крім того очевидно, що в статті я чогось та й і не написав.

Що потрібно для IT спеціаліста

Цей тренд чітко простежується в одному із найголовніших рейтингів мов програмування – TIOBE, де в першій п’ятірці найпопулярніших мов знаходяться Python, Java, C, C# та C++. В інтернеті є чимало сайтів, відеоуроків і програм, які допомагають вивчати різні мови програмування та технології. Дуже непогано, якщо ви знайдете фахівця (ментора), який погодиться допомогти та скоординувати вашу роботу у правильному напрямі. Якщо ви студент технічної спеціальності, бачите свій професійний шлях в IT і не знаєте, з чого почати — ця стаття для вас.

ІТ-рекрутер — це людина, яка відповідає за швидкий пошук, якісний підбір і закриття вакансії. Обидва фахівці безпосередньо працюють з програмістами, але самі не кодять і, як правило, не оцінюють технічні навички кандидатів. Якщо ви прагнете отримувати результат тут і зараз, ця професія точно не для вас.

Також необхідно визначити для себе і напрям програмування. Чи буде це десктопне або мобільне програмування, ігри або веб, можливо, низькорівневе програмування, або щось інше. Найбільш популярні і порівняно легкі галузі – це розробка під веб, клієнти мобільні і десктопні.

Більшість із них пропонують платні курси за різними спеціальностями. РБК-Україна (проект Styler) розповідає, скільки треба вчитися, щоб перейти в ІТ, які професії існують у цій сфері та де знайти найкращі курси. Тімлід – це щось середнє між проектним менеджером і кваліфікованим курси deveducation розробником. Кафедра технологій цифрового розвитку реалізує для Вас ці можливості. Ця спеціальність надає можливість працювати в будь-якій сучасній компанії ІТ галузі. Працювати з 3D-пакетами моделювання та скульптингу, знати анатомію, бажано також мати художню освіту.

Там ви отримаєте загальне розуміння цієї спеціальності, основи програмування й алгоритмів. Майбутнім ІТ-фахівцям краще вибирати технічні заклади освіти. Бажаєте обрати інженерно-технологічну спеціальність і успішно в ній реалізуватися? Для цього потрібно навчитися ледь не щодня стежити, які зміни відбуваються в комп’ютерних технологіях.

Вони дуже затребувані через меншу кількість фахівців на ринку. Ми розпитали спеціалістів з ІТ-галузі про те, з чого почати свій шлях айтівця, де шукати інформацію для навчання та які перспективи очікують на початківців в українських ІТ-компаніях. Для того, хто тільки розпочинає свій шлях в ІТ, часто буває складно зорієнтуватися у великій кількості різної інформації. DOU вирішив структурувати цю інформацію у картках, щоб початківцям було легше зʼясувати, з яких кроків почати. За плечима три роки роботи у нотаріаті, а також написання текстів на різноманітні теми, редактура. Наприклад, архітектор віртуальної реальності, проектувальник нейроінтерфейсів.

Що потрібно для IT спеціаліста

Знайти репетитора для підготовки до НМТ (ЗНО) чи поточного вивчення дисциплін можна на сайті BUKI. Батькам варто подумати про кваліфікованого репетитора для дитини. Адже підготовка має бути якісною та супроводжуватися професійним педагогічним контролем. У 2024 році мінімальний поріг прохідних балів для участі у конкурсному відборі – це 10% від максимальної кількості балів. Але кожен заклад вищої освіти може самостійно підвищувати поріг мінімальних прохідних балів з усіх предметів.

Що потрібно для IT спеціаліста

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Головна задача бізнес-аналітика – виявити проблеми бізнесу замовника і знайти максимально ефективне її вирішення. Для цього він повинен володіти знаннями в предметній області. Бізнес-аналітик працює з вимогами на всіх етапах життєвого циклу розробки ПЗ і постійно виступає посередником між замовником і командою програмістів. Усі сценарії, моделі, сцени, персонажі, замальовки, скетчі, дизайни і ще тисячу речей без його участі та затвердження клієнтові не передадуть. Насправді, і саме поняття «програміст» доволі широке.

Спробуйте пройти курс на Coursera або ж вибрати собі відповідну книгу по алгоритмам. Потрібно також знати одну з баз даних, вивчити структури даних і патерни програмування. Обов’язково необхідно знати і системи версійного контролю. Вам необхідно також вивчити інструменти, з якими ви ведете роботу, операційну систему, а також середовище розробки. Нарешті, головний навик програміста – це вміння гуглити. Без цього сьогодні в програмуванні просто не прожити.

В яких навчальних закладах України можна навчатися за вказаним напрямком та які подальші перспективи професії – читайте в цьому матеріалі. Якщо полюбляєте ритись у «залізі», платах та процесорах, або фанатієте від робототехніки, ця спеціальність точно вам сподобається. Ви зможете працювати на посадах спеціаліста з мережевих технологій, техніка-програміста, інженера-електроніка. Галузь тісно пов’язана з програмуванням, але має уклін до створення апаратного забезпечення.

Крім того, треба постійно слідкувати за змінами, трендами, новинками. З 2004 року я почав працювати у сфері освіти в IT, ще будучи студентом Львівської політехніки. Я почав із викладання апаратного забезпечення та адміністрування операційних систем, тому що зрозумів, що викладання закріплює знання швидше, ніж навчання у виші.

Власне основна ціль статті — дати вектори пошуку для тих людей, які прагнуть пов’язати себе з інформаційними технологіями. І я вважаю що зовсім не зле розібратись з тим як працює операційна система, якщо є ціль писати під неї софт. Але дякую за коментар, я дійсно врахую, що матеріал читають і ті хто більш глибоко розуміють суть запитання.

Мабуть, основний критерій — це бажання людини, підкріплене діями. Якщо вона розвивається, інвестує в це час, я дам можливість для зростання. Більшість навичок, які знадобляться в роботі, людина зможе здобути на практиці. У деяких випадках співбесіда складається із шести чи навіть десяти етапів, а буває, що офер пропонують після першої ж розмови. Визначте власні цілі та реальну ситуацію на ринку, оберіть компанії, у яких хочете працювати, детально вивчіть те, як вони наймають працівників, чи мають стажування та що воно дає. Попри розповсюджену в суспільстві думку, буцімто стати айтішником можуть лише випускники технічних вузів й затяті математики, це не так.

Що потрібно для IT спеціаліста

Давайте коротко розглянемо ще декілька мов, які наразі не менш популярні (у контексті великої кількості вакансій), наприклад .NET і Java. Вивчаючи ці мови, потрібно детально ознайомитися з їхніми бібліотеками та використанням цих бібліотек. Java-програміст повинен добре володіти загальними принципами роботи родини операційних систем Linux. Також йому необхідні навички використання таких наборів готового функціоналу (фреймворків), як Spring та Hibernate.

Звісно, є й інші варіанти розвитку розробників, але, на мою думку, вони вимагають суттєвої зміни напряму. Наприклад, будь-який розробник може в будь-який момент почати рух у бік продакт-менеджера чи продакт-оунера. Серед таких спеціалістів великий відсоток інженерів, які вирішили відповідати не лише за технічну частину, а й за продуктову.

Рекрутмент підходить тим, хто знає, як шукати фахівців під потреби компанії, вміє працювати з ресурсами (від Джоб-сайтів до тематичних заходів). Він може відшукати потрібних кандидатів і розуміє, чим зацікавити кожного з них. Також він повинен самостійно організовувати і проводити всі етапи співбесід.

А в кінці, проаналізувавши за і проти, обрати ту саму людину. Перш за все, щоб визначитися зі спеціальністю, необхідно розібратися, які є напрямки. Нещодавно Kharkiv IT Cluster розповідав про технічні та нетехнічні професії в IT. В ІТ-сфері є багато спеціалізацій, де потрібні навички копірайтера, дизайнера, маркетолога, менеджменту тощо.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *